FTX, BTC, ETH, BNB ve SOL İçin Geri Ödeme Fiyatlarını Açıkladı!

Müflis kripto borsası FTX, kripto ödemelerine ilişkin bir fiyat belirledi. Buna göre Bitcoin için 16 bin dolar, SOL için 16 dolar ödeme fiyatı kullanacak. Ayrıca FTX, Galaxy Asset Management’ı FTX’in kripto portföyünü satmak için tek yetkili aracısı olarak gösterdi.

FTX, BTC, ETH, BNB ve SOL ödemeleri için fiyatları açıkladı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere FTX, geçtiğimiz yıllarda dramatik bir şekilde çöktü. Müflis kripto borsası iflasın üzerinden 1,5 yıldan fazla geçmiş olmasına rağmen halen alacaklılarına ödeme yapamadı. Yeni borsa yönetimi de ödeme için likidite arayışlarına devam ediyor. Bu arada, ödemelere ilişkin sıcak bir gelişmeyi kripto muhabiri Wu Blockchain bildirdi. Buna göre, FTX kısa süre önce bir talep penceresi açtı. Bu talep penceresinde, borsanın hangi kripto varlığa kaç dolardan geri ödeme yapacağı yer alıyor. Bu bağlamda Wu Blockchain, şu paylaşımı yaptı:

FTX kısa süre önce bir talep penceresi açtı ve büyük kripto varlıkları için talepler BTC için 16.871 dolar, ETH için 1.258 dolar, SOL için 16,24 dolar ve BNB için 286 dolar olarak fiyatlandırıldı, bu da mevcut fiyattan büyük bir boşluk.

FTX’in ödeme yapacağı fiyatlar ile mevcut fiyatlar arasında bir uçurum var. Buna göre şu şekilde bir tabloyla karşılaşıyoruz:

  • Bitcoin ödeme fiyatı 16.871 dolar; Mevcut BTC fiyatı 62 bin dolar.
  • Ethereum ödeme fiyatı 1.258 dolar; Mevcut ETH fiyatı 3.420 dolar.
  • Binance Coin ödeme fiyatı 286 dolar; Mevcut BNB fiyatı 411 dolar.
  • Solana ödeme fiyatı 16 dolar; Mevcut SOL fiyatı 130 dolar.

Müflis borsa, varlık satışına müdahalesine karşı uyarıyor

İflas eden kripto borsası FTX, yatırım yöneticisi Galaxy Asset Management’ı FTX Borçlularının dijital varlık satışı için tek yetkili aracı olarak resmen duyurdu. Platform ayrıca yetkisiz üçüncü tarafların “FTX Borçluları adına alıcılardan teklif isteme” girişimlerine karşı da uyarı yaptı.

FTX’in Kasım 2022’deki beklenmedik düşüşünün ve ardından kurucusu Sam Bankman-Fried’ın tutuklanmasının ardından, borsa müşteri fonlarını geri ödemenin yollarını arıyordu. FTX bir mahkeme dosyasında, Galaxy Asset Management’ın kripto varlıklarını korumaya ve satmaya yardımcı olacak bir danışman olmasını tercih ettiğini vurguladı. Borsa, Galaxy’nin kripto yönetimindeki engin deneyimine dikkat çekti.

FTX, yakın tarihli paylaşımda, İflas Mahkemesi Emri no. 2505 sayılı İflas Mahkemesi Kararı uyarınca, Galaxy Asset Management’ın FTX’in varlık satışını gerçekleştirecek münhasır aracı olduğunu yineledi. Bu bağlamda borsa, “Herhangi bir satış teklifi veya satın alma teklifi talebi, Galaxy Asset Management tarafından yalnızca kurumsal alıcı olan ilgili taraflara veya yürürlükteki yasalara uygun olarak yapılacaktır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x