Kim Milyoner Olmak İster’de matematik sorusu yanlış çıktı

Yıllardır ATV’nin en sevilen yarışma programlarından biri olan ve bir süredir Kenan İmirzalıoğlu’nun sunuculuğunu üstlendiği “Kim Milyoner Olmak İster?” kısa bir aranın ardından geçtiğimiz günlerde seyircisiyle yeniden buluştu. Geçtiğimiz günlerde heyecanından dolayı basit matematik sorusuna yanlış cevap veren yarışmacı gündem olmuştu. Alay konusu olan yarışmacının cevap verdiği sorunun kökten yanlış olduğu ortaya çıktı.

Kim Milyoner Olmak İster’de kolay matematik sorusunu bilemedi… Son anda cevabı değiştirmek istedi… İşte yarışmaya damga vuran o anGüncel

Sena Erol adlı yarışmacı, basit seviyede görülen soruların ilk ikisine başarıyla cevap vermesine rağmen üçüncüde takıldı. “Rakamları birbirinden farklı üç basamaklı en küçük tek sayı hangisidir?” sorusuna C şıkkında bulunan 102 yanıtını veren Erol yarışmadan elenirken sorunun doğru yanıtı ise D şıkkı ile 103 olarak açıklandı.

Yarışma bu soruyla sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları soru karşısında Erol’un verdiği yanıtı tiye alırken sorunun yanlış olduğuna da dikkat çekti. “Rakamları birbirinden farklı üç basamaklı en küçük tek sayının” -987 olduğuna dikkat çeken kullanıcılar, sorudaki “doğal sayı” eksikliğini gündeme getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x