Uzman Görüşü: Bu 3 Altcoin 3X-8X Patlama Potansiyeline Sahip!

Sağlam temellere sahip orta ölçekli kripto paralar, dinamik kripto dünyasında cazip risk-ödül oranları sunabilir. Kripto uzmanı Vinicius Barbosa, 2024’te 50 milyar dolar piyasa değerine ulaşma potansiyelli üç altcoin seçti.

İlk sıradaki altcoin: Chainlink (LINK)

Özellikle Chainlink (LINK), lider Oracle olarak büyük bir yukarı yönlü potansiyele sahip. Altcoin projesi, 11,77 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile ön sıralarda yer alıyor. Merkezi olmayan finansta (DeFi) gerçek dünya varlıklarının büyümesiyle birlikte Oracle çözümleri sektörde önemli bir rol oynayacak.

Chainlink (LINK) piyasa değeri ve fiyat verileri. Kaynak: CoinMarketCap

Finans devi BlackRock Inc. tokenizasyonun piyasa için büyük bir değere sahip olduğunu zaten belirtmişti. Bu nedenle, off-chain bilgileri on-chain alandan işleyebilen veri Oracle’ları bu değer algısından faydalanabilir. 50 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşması, fiyatını etkileyerek yaklaşık %324’lük bir kapitalizasyon kazancı sağlayacaktır. Ancak Chainlink tokenı, yıllık %15’in üzerindeki büyük arz enflasyonuna sahip. Bu özellik, LINK’in birim fiyatı üzerindeki değer artış etkilerini azaltacaktır.

Telegram’ın kripto para ağı Toncoin (TON) de listede

Bu arada Toncoin (TON), off-chain şirketlerin kripto ortamına artan katılımını iyi bir şekilde gösteriyor. Bu katman-1 Blockchain, dünyanın önde gelen mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram ile ortaklaşa oluşturuldu. Open Network’ün yerel tokenı olan TON, şu anda 7,36 milyar dolarlık bir değere sahip. Ayrıca, TON 2,23 dolarlık bir birim fiyattan işlem görüyor.

Toncoin (TON) piyasa değeri ve fiyat verileri. Kaynak: CoinMarketCap

CoinCodex’e göre, 50 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşılması yaklaşık %579’luk bir değer artışı anlamına geliyor. Ancak, yatırım sonuçları da yıllık %183’lük şaşırtıcı bir enflasyonla yavaşlayacaktır. Esasen, bir arz artışı, fiyat aynı kalsa bile TON’un piyasa değerini de artıracaktır.

Son sıradaki altcoin: Bitcoin Cash (BCH)

Son olarak, Bitcoin Cash, 50 milyar dolarlık piyasa değerine yükselme potansiyeline sahip. Altcoin projesi mevcut durumda 5,29 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Bu kripto para birimi, 2017 yılında Bitcoin ağını içeren bir Blockchain bölünmesinden yükseldi. Hem BCH hem de BTC ile iki farklı ürün oldu. BCH, BTC’den 200 kat daha düşük bir mevcut kapitalizasyon ile piyasa savaşını kaybetti. Charles Hoskinson kısa bir süre önce, merkezi oyuncuların bir kripto para kazananını seçmeyi etkilemek için sermayeyi nasıl kullanabileceğini açıkladı.

Bitcoin Cash (BCH) piyasa değeri ve fiyat verileri. Kaynak: CoinMarketCap

Bununla birlikte, Bitcoin Cash’in ekosistemi, Bitcoin Core’dan daha verimli bir değişim aracı olmasının yanı sıra büyümeye ve yenilik yapmaya devam ediyor. 50 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşması, mevcut fiyatlardan yaklaşık %845’lik bir kazanç sağlayacaktır. Bu durum, Bitcoin Cash’in yılda %1,75’ten daha az olan düşük ve öngörülebilir arz enflasyonu ile destekleniyor. Ayrıca, bu arz enflasyonu tıpkı BTC gibi 2024 yılında yarıya inecek.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x