Hedefler Belirlendi: Dalgalar Bu 3 Altcoin’i Fırlatacak!

Kripto analisti David, LPT fiyatında ciddi bir artış bekliyor. Analist Valdrin Tahiri ise Elliott Wave teorisinin, INJ için sürekli fiyat artışı fikriyle uyumlu olduğunu söylüyor. Ayrıca analist, DOT’un çift haneli fiyatlara ulaşmasının mümkün olduğunu belirtiyor. Analistlerin 3 altcoin için tahminlerini okuyucularımız için derledik.

LPT fiyat tahmini: Altcoin %70’ten fazla artabilir!

Livepeer (LPT) fiyatı 7-13 Ağustos haftasında %128 oranında artış kaydetti. Böylece, 5,4 dolarlık güçlü direnç bölgesini kararlı bir şekilde aştı. Daha sonra, altcoin fiyatı Ekim ayında bu bölgeyi iki kez destek olarak teyit etmek için geri döndü (2 yeşil ok). Bu, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını işaret eden, rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya doğru bir duyarlılık değişimini gösteren oldukça yükseliş eğilimli bir gelişmedir.

Bu arada Haftalık RSI yükseliş trendinin devamını destekliyor. Ayrıca, 50 seviyesini destek olarak teyit ediyor ve yukarı yönlü bir trend izliyor. Yukarı yönlü ivme devam ederse, LPT fiyatı bir sonraki önemli direnç bölgesi olan 12 dolara yükselebilir. Bu rakam, mevcut fiyattan %74’lük bir artışa karşılık geliyor.

LPT/USDT haftalık grafik. Kaynak TradingView

En olası senaryo, LPT fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. En yakın hedef 8,27 dolar. Ayrıca altcoin fiyatının 12 dolara ulaşma potansiyeli de var. Bu yükseliş görünümü, fiyatın 5,4 dolarlık önemli destek bölgesinin altına düşmesi durumunda geçersiz olacaktır. Ancak, şu anda bu pek olası değil.

INJ fiyat tahmini: %60’lık bir yükseliş mümkün!

Altcoin fiyatı Ekim-Kasım aylarında önemli ölçüde arttı. Bu süreçte, tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştı. Bu arada, ödül havuzu 100.000 dolar olan Injective (INJ) hackathonu 12 Aralık’a kadar devam ediyor. Bu da INJ için bir katalizör görevi görüyor. Yinelenen uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı duyarlılığını analiz etmeyi içeren Elliott Wave teorisi, altcoin için sürekli fiyat artışı fikriyle uyumlu. Bu teoriye göre, altcoin yukarı yönlü hareketinin beşinci ve son dalgasında yükseliyor. Beşinci dalganın kapsamı Fibonacci projeksiyonları kullanılarak analiz edilebilir. Bunu, birinci ve üçüncü dalgaların uzunluklarını ölçerek yaparız.

Fibonacci geri çekilme seviyeleri teorisi, bir yönde önemli bir fiyat hareketinin ardından, fiyatın yörüngesine devam etmeden önce önceki bir fiyat seviyesine kısmi bir geri çekilme geçirmesinin beklendiğini belirtir. Bu yaklaşım, fiyat artışları için gelecekteki potansiyel tepe seviyelerinin belirlenmesine yardımcı olur. Bu çerçeveyi uygularsak, beşinci dalga birinci ve üçüncü dalgalar arasındaki birleşik uzunluğun 0,382’sini oluşturuyorsa, altcoin fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 25,30 doların marjinal olarak altında 25 dolara çıkarmak mümkün. Bu da %60’lık bir artış anlamına gelecektir. Bu projeksiyon, mevcut INJ fiyatından %40’lık bir artış anlamına geliyor. Beşinci dalga daha da uzarsa, %60’lık bir artış potansiyeli mevcut. Böylece, altcoin fiyatı 36,50 dolarlık sonraki direnç seviyesine ulaşır.

INJ Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Ancak, bu yükseliş INJ fiyat tahminine rağmen, haftalık kapanışın düşüş yönünde olması, yerel zirvenin içinde olunduğuna ve en yakın destek olan 10 dolara %40’lık bir düşüş yaşanacağına işaret edebilir.

DOT fiyat tahmini: fiyat Çift Haneli Rakamlara Ulaşabilir mi?

Teknik analistler, tekrar eden uzun vadeli fiyat modellerini belirlemek ve yatırımcı psikolojisini anlamak için Elliott Wave teorisini uygulayarak trend yönünün belirlenmesine yardımcı olur. Hakim Elliott dalga sayımı, Polkadot fiyatının Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana beş dalgalı bir aşağı yönlü hareketi (beyaz) tamamladığını gösteriyor. Eğer doğruysa, bu durum ters yönde yeni bir hareketin başladığına işaret eder. Bunun bir yükseliş trendinin tersine dönmesine mi yoksa yukarı yönlü bir düzeltmeye mi işaret ettiği belirsizliğini koruyor. Ancak her iki senaryo da önemli bir altcoin fiyat artışı öngörüyor.

Yılın başından bu yana haftalık RSI’daki boğa sapması, yukarı yönlü ivmeyi daha da destekliyor. Bu tür bir sapma tipik olarak trend diplerinde, yükseliş trendinin tersine dönmesinden önce ortaya çıkar. Bu boğa sapmasının önemi, 4,40 dolarlık alanın ıslahı ve beş dalgalı bir aşağı yönlü hareketin sona ermesiyle aynı hizaya gelmesiyle artıyor. Altcoin fiyatındaki artışın devam etmesi halinde, bir sonraki direnç 10 dolarda duruyor. Bu da mevcut fiyattan %90’lık bir artışı temsil ediyor.

DOT Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Bu arada, DOT’un fiyatı için bu yükseliş tahminine rağmen, 5,50 dolar yatay alanın altında bir haftalık kapanışın keskin bir düşüşü tetiklemesi olası. Bunun da altcoin için 4,40 dolarlık yatay destek alanına % 20’lik bir düşüşü başlatması mümkün.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak, yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz. Ayrıca, kripto piyasasının değişken ve riskli yapısını hatırdan çıkarmamanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x